Bufáč do vačku

zapoj sa do súťaže a vyhraj!

Zisti viac

Vernostná zľava

ušetri 15€ z ceny pobytových táborov

Pozri si našu ponuku

Často kladené otázky

Ako využiť rekreačný poukaz pre zamestnanca na kúpu tábora?
Mám nárok na rekreačný príspevok?
✅ som zamestnanec a môj zamestnávateľ má viac ako 49 zamestnancov
✅ pracujem u zamestnávateľa aspoň 24 mesiacov

Na čo môžem využiť rekreačný poukaz?
✅ organizované viacdenné aktivity a zotavovacie podujatia počas školských prázdnin na území SR pre dieťa zamestnanca navštevujúce ZŠ, alebo 1. – 4. ročník gymnázia s osemročným vzdelávacím programom.
✅ na jeden pobyt max. 55% oprávnených nákladov
✅ na jeden kalendárny rok max. 275€

Ako získam príspevok?
✅ Po pobyte odovzdám zamestnávateľovi faktúru za pobyt a on mi mojich 55% preplatí. 💰Napríklad si uplatníte príspevok 158€ na tábor Légia (55% z plnej sumy 289€), vy zaplatíte len 130€ a ostane vám 117€ napríklad na tábor Pohoda-Jahoda, alebo na víkendový pobyt pre rodičov 😉.

Ktoré stredisko pre tábor Légia je vhodnejšie pre moje dieťa?
Počas leta 2023 môžu naši airsofťáci zažiť Légiu v dvoch rôznych strediskách:

LÉGIA JUH
Týždeň plný zábavy a airsoftu sa uskutoční neďaleko Levíc v našom vlastnom stredisku - Chata Haluzačka, ktorú sa nám podarilo spustiť do prevádzky v roku 2021. Oplotený areál tvorí hlavná 2- poschodová budova s kapacitou 54 miest a piatich chatiek, každá s kapacitou 10 osôb (aktuálne v prevádzke 2 z nich). Súčasťou je aj 12-metrový vonkajší bazén s lehátkami.

Medzi hlavné výhody tohto strediska jednoznačne patrí jeho kompaktnosť, menšia kapacita pre max. 60 detívybavenosť. Každého legionára poteší naše vlastné ihrisko v lese nad strediskom, ktoré sme pre vás dlho a trpezlivo vyberali. Myslíme aj na milovníkov športu, tí si môžu zmerať sily v basketbale, futbale, poprípade menej tradičných športoch ako zorbing, metlobal alebo frisbee. Vnútorne priestory ponúkajú veľkú spoločenskú miestnosť s premietačkou, stolný tenisom, futbalom a hernými konzolami. Svojou kompaktnosťou je Chata Haluzačka ideálna pre deti, ktoré uprednostňujú menšie skupiny, bližší a osobnejší kontakt. Je vhodnejšia aj pre deti, ktoré ťažšie nadväzujú nové priateľstvá.

LÉGIA KUBRICA
Stredisko, ktoré nesie názov Chata Kubrica, sa nachádza v tesnej blízkosti mesta Trenčín, no napriek tomu je stredisko ukryté v lese s členitým terénom a prírodnými barikádami, ktoré nám vytvárajú perfektné podmienky pre hranie airsoftu. Kapacita Kubrice je približne 120 detí. Samotný rozľahlý areál tvoria dve budovy, jedna 2-poschodová s kapacitou 93 lôžok, druhá s jedálňou a bufetom. Ďalšie ubytovacie kapacity ponúka 10 chatiek, každá s kapacitou 4-6 lôžok. Areál ponúka možnosti na rôzne aktivity, ako napríklad: futbal, nohejbal, stolný tenis a stolný futbal. Zároveň tu nájdete široké trávnaté plochy, ktoré dozaista využijeme na táborové aktivity. Okolie areálu tvorí krásna príroda a čerstvý lesný vzduch, ktorý pohladí na duši každého.

Čo ak bude dieťa plakať?
Občas sa stáva, že menšie a niekedy aj staršie deti odlúčenie od rodičov nezvládnu. Kritický čas je večer, kedy sa majú pripraviť na spánok. Vedúci vedia, ako v takom prípade postupovať. Dieťa sa snažia upokojiť, potešiť, menším deťom povedia rozprávku na dobrú noc, nechajú zažaté svetlo v chodbe a zostanú pri dieťati až dokým nezaspí. Pomáha aj drobná pozornosť za statočnosť, napríklad svietiaci náramok ako odmena.

Verte, že s príchodom ranného slnka sa smútok razom rozplynie a počas nabitého programu počas dňa nie je na slzy čas. Ale ak niektoré dieťa nezvláda situáciu ani počas dňa a nezlepšuje sa to, kontaktujeme rodičov a spolu hľadáme východisko.

Čo ak dieťa ochorie?
V tábore je nonstop k dispozícii kvalifikovaný zdravotník. Akonáhle sa dieťa sťažuje na zdravotný problém, alebo na ňom vedúci zbadá niečo nezvyčajné, odvedieme ho k zdravotníčke. Tá situáciu zhodnotí. Pri slabej bolesti hlavy alebo bruška si nechá dieťa pri sebe na izbe a sleduje ho, pri zvýšenej teplote podá tabletku a taktiež ostáva pri zdravotníčke.

Väčšinou tieto menšie problémy prejdú v priebehu 1 dňa (prípadne počas pár hodín), nakoľko to býva len odpoveď organizmu na únavu, prehriatie, možno obavy z nového... Ak by sa zdravotný stav počas dňa nezlepšil, kontaktujeme rodičov a spoločne situáciu riešime.

Dať dieťaťu mobil?
Nie je možné z našej strany jednoznačne mobil v tábore zakázať. Ak dieťaťu mobil povolia rodičia, preberajú plnú zodpovednosť v prípade jeho straty/poškodenia. Počas programu si deti mobil musia nechať na izbe, alebo si ho môžu uschovať u vedúceho.

Deti poučíme, aby volali len v čase popoludňajšieho voľna-oddychu. Ak sa stane, že deti budú používať mobil na hranie, poprípade volanie, vo večerných hodinách (po večierke), odoberieme im ho. Vyrušujú tým často ostatné deti na izbe, ktoré už chcú spať. Rodičov prosíme, aby deťom volali v odporúčanom čase – 13:00 – 14:00 (je to čas oddychu po obede). Menším deťom neodporúčame volať vôbec, najmä nie vo večerných hodinách. Rodičia môžu kontaktovať hlavnú vedúcu a informovať sa, ako dieťa zvláda tábor.

Ak Vám dieťa zavolá, že sa napr. pohádalo s kamarátom na izbe, alebo sa mu niekto posmieval, skúste ho prosím v prvom rade nasmerovať za jeho oddielovým vedúcim, ktorý určite problém vyrieši. Následne si pokojne preverte vyriešenie situácie. Rodičia často podľahnú panike a okamžite volajú hlavnej vedúcej tábora, ktorá to ale rovnako rieši cez oddielového vedúceho. Ak dieťa správne podporíte, stihne to so svojim vedúcim vyriešiť rýchlejšie a naučí ho to samostatne riešiť problém do budúcna.

Samozrejme, ak to z akéhokoľvek dôvodu nebude doriešené k Vašej spokojnosti, obráťte sa na hlavnú vedúcu/vedúceho. Kontakt na hlavnú vedúcu: 0948/290609.

Čo ak sa dieťa nevie zaradiť do kolektívu?
Každé dieťa je samostatná individuálna bytosť, niekto sa zoznámi s druhými deťmi v priebehu minúty a niekomu to trvá aj dva dni. Od prvého okamihu sa snažíme deťom túto cestu uľahčiť rôznymi zoznamovacími hrami. Všímame si, ako si deti „sadnú“ na izbe a ak nastanú problémy medzi nimi, riešime to v nevyhnutnom prípade aj výmenou. Samozrejme to musí byť prevedené citlivo s ohľadom na všetky deti na dotknutých izbách.

Aj tí najväčší introverti si dokážu nájsť spriaznenú dušu a naši vedúci sú školení, aby vedeli deťom podať pomocnú ruku a správne ich nasmerovať. A ak Vaše dieťa napriek Vašim aj jeho obavám týždeň v tábore zvládne a odnesie si odtiaľ množstvo pekných a veselých spomienok, posilní to jeho sebavedomie a pomôže mu to v budúcnosti v samostatnosti.

Čo ak moje dieťa nespĺňa odporúčaný vek?
Vek, ktorý je uvedený pri jednotlivých táboroch je naše odporúčanie. Samozrejme je možné urobiť výnimku, ak rodič usúdi, že jeho dieťa je na svoj vek vyspelejšie a nestratí sa v staršom kolektíve alebo má v tábore staršieho súrodenca, s ktorým je zvyknuté tráviť čas.

Napíšte nám mail